Filip Pągowski

Kategorie:

Urodził się i uczył w Polsce. Studiował na wydziale grafiki w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego na ASP w Warszawie.

W latach 1980 a 2010 mieszkał i pracował w Nowym Jorku. Wcześnie został freelancerem – tworzył ilustracje do okładek książek, magazynów i gazet. Zajmował się również projektowaniem scenografii do teledysków w początkowym okresie rozwoju tego rynku.

W 1992 rozpoczął długotrwałą współpracę z The New Yorker, zajmując się robieniem ilustracji, typografii I logotypów do różnych działów magazynu. W tym samym czasie produkował reklamy dla domu towarowego Barneys New York i pracował dla francuskich klientów, prasy i reklamy, wśród nich dla dziennika Le Monde.

Od 1999 pracował nad niezliczonymi projektami dla japońskiego domu mody Comme des Garçons, począwszy od broszur, reklam i logotypów, kończąc na nadrukach na kolekcjach odzieży męskiej i damskiej.

Jego praca z Comme des Garçons zapoczątkowała współpracę z wieloma klientami z Azji, wskutek czego powstały liczne projekty artystyczne i designerskie w Taipei, Hong Kongu, Pekinie i Tokio.

W 2016 roku rozpoczął współpracę z muzykiem Drake, by stworzyć okładkę singla, logotypy i billboardy do albumu “Views from the 6”, który podbił listy przebojów i zdobył wiele nagród.

www.filippagowski.com