Program

Już po raz piąty Klub Twórców Reklamy KTR organizuje See&Say – wydarzenie, na którym można zarówno zobaczyć prace młodych zdolnych, jak i tych doświadczonych osób z branży, posłuchać inspirujących wykładów, obejrzeć nagradzane projekty reżyserskie…

Zapraszamy wszystkich 18 listopada 2017 do Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56.

W programie V edycji See&Say:

18.11

dzień

(Wymagane zapisy)

10:00-18:00

Przegląd Portfolio (rekrutacja zakończona)

11:00-18:00

11:00-12:00 – RGB vs. CMYK, czyli jak poprawnie przygotować pliki do druku

Tomasz Ozdoba, Drukomat

Każdy projektant chciałby mieć w druku to, co widzi na ekranie komputera. Projektowanie do druku może być proste pod warunkiem, że zastosujemy się do określonych zasad. Będzie więc o spadach, rozdzielczości, o ustawieniach programów graficznych i o wszystkich innych ważnych aspektach pracy z plikami, również z uwzględnieniem różnych technologii druku.

13:00-15:00 – Branża komunikacji marketingowej – mity i rzeczywistość

Marcin Olkowicz, trener i konsultant ds. edukacji SKM SAR, Dyrektor Generalny ZFPR

Spotkanie z branżą komunikacji marketingowej i przemysłem kreatywnym. Warsztat o kompetencjach niezbędnych do pracy w jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów rynku. Charakterystyka rynku, jego segmentów, stanowisk i oczekiwań z nimi związanych. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się jak wiele różnorodnych możliwości rozwojowych i wyzwań otwiera się przed nimi, jeśli zdecydują się na pracę w agencji reklamowej, eventowej, interaktywnej, PR czy domu mediowym.

16:00-18:00 – Wydajna praca z tabletem Wacom w Adobe Photoshop

Grzegorz Róg, eduweb.pl

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które znają podstawy programu Adobe Photoshop i chcą zobaczyć, jak przy użyciu tabletu Wacom mogą uczynić swoją pracę bardziej wydajną. Podczas warsztatu zajmiemy się pracą z praktyczną kompozycją – kolażem zdjęć, które pomogą nam stworzyć ciekawą ilustrację w Adobe Photoshop. Przy okazji poznasz szereg sztuczek związanych z obsługą tabletu. Przynieś ze sobą swojego laptopa, a jeśli masz tablet Wacom, także tablet. Dla uczestników, którzy nie mają swoich tabletów przygotujemy kilka do przetestowania.

18.11

wieczór

(Wszystkie wydarzenia otwarte)

19:00-20:00

Ogłoszenie wyników konkursu Young Creatives Eurobest

W tym roku uczestnicy Young Creatives Eurobest startują w dwóch kategoriach: YC Integrated i Young Planners. Podczas ogłoszenia wyników przedstawimy zespoły, które w ciągu dwóch dni najlepiej poradziły sobie z briefem konkursowym, a co za tym idzie, wyjadą na festiwal Eurobest do Londynu, by zmierzyć się z najlepszymi zespołami z reszty Europy.

20:00-22:00

Saatchi & Saatchi New Directors’ Showcase

Blisko 70 minut artystycznej ekstazy. 27. edycja ikonicznego wydarzenie w Cannes, organizowanego przez Saatchi & Saatchi. Teraz także w Warszawie będzie można zobaczyć starannie wyselekcjonowane filmy, animacje, teledyski młodych reżyserów, zaskakujące świeżością spojrzenia i wagą poruszanych tematów. W tym roku wśród wybranych znalazł się także jeden reżyser z Polski, Michał Marczak.

WYDARZENIE FB