Edgar Bąk

Edgar Bąk Studio

Kategorie:

Edgar Bąk zajmuje się szeroko pojętą komunikacją wizualną. W projektowaniu graficznym unika autorskich gestów. Poddaje się narzędziu i czerpie z jego specyfiki. Skupia się na gramatyce i założeniach projektu, efekt końcowy uzyskując niczym w matematycznym równaniu. Jest czujny na kontekst przez co chętnie i lapidarnie cytuje codzienność. Czuje się spadkobiercą tradycji polskiego projektowania graficznego: międzywojnia, PRL-u, uwolnionej gospodarki wczesnych lat 90-tych. Bliskie mu jest poczucie humoru polskiej szkoły plakatu.

 

Zawodowo skupia się przede wszystkim na projektowaniu tożsamości wizualnych. Zarówno rozległych systemów identyfikacji wizualnej, jak również plakatów czy okładek płyt. Stale współpracuje z warszawskim Nowym Teatrem, magazynem MONITOR i Centrum Nauki Kopernik. W poznańskiej School of Form prowadzi zajęcia z grafiki wydawniczej.

 

Jest laureatem wielu nagród: Klubu Twórców Reklamy (9 statuetek), Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, Książki Roku, Chimery oraz Society of Publishing Designers w Nowym Jorku.

 

www.edgarbak.info

www.facebook.com/EdgarBak