Program

W tym roku po raz szósty Klub Twórców Reklamy KTR organizuje See&Say – wydarzenie, na którym można zarówno zobaczyć prace młodych zdolnych, jak i tych doświadczonych osób z branży, posłuchać inspirujących wykładów, obejrzeć nagradzane projekty reżyserskie…

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 w Warszawie

23 listopada

11:00-18:00

Przegląd Portfolio See&Say

11:00-12:30

SPOTKANIE

Jak wyceniać prace, rozmawiać z klientami i prowadzić projekty?

Prowadzący: Marcin Wolny, Mirosław Kliś (Studio Otwarte)

 

Spotkanie z Mirosławem Klisiem i Marcinem Wolnym ze Studia Otwartego specjalizującego się w brandingu i systemach identyfikacji wizualnej będzie okazją do dowiedzenia się, jak wygląda codzienna praca projektantów, a zarazem właścicieli studia. Mirek i Marcin podzielą się swoim doświadczeniem w zarządzaniu i prowadzeniu złożonych projektów, a także pracy i rozmów z klientami. Podpowiedzą też, jak wyceniać prace, organizować czas i na co zwracać uwagę przy komercyjnych zleceniach.

13:00-14:30

WARSZTATY

Portret. Edycja i opracowanie kolorystyczne od podstaw.

Prowadzący: Agnieszka Jaworska (w imieniu Wacom)

 

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które są zainteresowane poznaniem efektywnych metod edytowania zdjęć portretowych. Postawimy na szybkość i aspekty praktyczne: od wywołania RAW, poprzez wykonanie podstawowych korekt, takich jak poprawa wyglądu skóry, czy proporcji twarzy,  a skończymy na przygotowaniu kilku wersji kolorystycznych tego samego zdjęcia. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji tablet Wacom – pokażemy, jak go efektywnie wykorzystać.

15:00-16:30

Każdy ma portfolio. Jak szukać pracy, by praca znalazła Ciebie.

Prowadzący: Marcin Olkowicz, SAR

24 listopada

10:00-18:00

WARSZTATY Z SOMERSBY I BARTKIEM BOJARCZUKIEM

Czujesz, że 15 minut rozmowy z ekspertem to za mało? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, na briefie przygotowanym przez prawdziwego klienta? A może zależy Ci na wdrożeniu w życie Twojego pomysłu?

Razem z naszym partnerem, którym jest marka Somersby, przygotowaliśmy dla Ciebie dodatkowe warsztaty! W ciągu tego dnia, pod okiem doświadczonego eksperta odpowiecie na zadanie przygotowane przez markę. Dla autorów pomysłów, które zostaną wybrane i wdrożone w życie, przewidzieliśmy wynagrodzenie.

Zapraszamy graphic designerów, product designerów, ilustratorów i projektantów mody. O miejscu na warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie również prawo do preselekcji uczestników na podstawie zgłoszonego portfolio.

Warsztat jest bezpłatny.

19:00-20:00

Ogłoszenie wyników konkursu Young Creatives Eurobest

20:00-22:00

Saatchi & Saatchi New Directors’ Showcase

Więcej info

22:00-2:00

Afterparty w Barze Studio.

Wszyscy jesteśmy na imprezie.