Malwina Konopacka

Kategorie:

Malwina Konopacka (ur. 1982) jest ilustratorką, graficzką, projektantką. Mieszka i pracuje w Warszawie. Na rzeczywistość patrzy przez pryzmat ilustracji, ale nie zatrzymuje się na dwóch wymiarach – wkracza z rysunkiem w trójwymiarowy świat przedmiotów codziennego użytku i obiektów dekoracyjnych. Jej prace – niezależnie od materiału, w jakim są wykonane (szkło, drewno, papier, ceramika) łączy wyrazista i rozpoznawalna kreska. Pracuje tradycyjnymi metodami – malowana / wyklejana ceramika, papier, szkic piórkiem, tuszem.

Studiowała na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, historię sztuki na UW oraz ilustrację na Universität der Künste w Berlinie. Współpracowała z czołowymi polskimi magazynami, dla których tworzyła ilustracje. Obecnie skupia się głównie na ceramice i idei wazonu OKO; który ewoluuje, zmienia się w abstrakcyjną, rzeźbiarską formę.
Wazony pokazywane były na wystawach mdz. in. w Tokio, NY, Mediolanie, Londynie, Rejkjaviku, Marsylii czy Paryżu. Ostatni wazon – TERESA – powstał przy okazji aukcji MNW,
gdzie interpretacji obiektu podjęli się wybitni polscy artyści (m.in. Althamer, Bogacka, Modzelewski)

malwinakonopacka.com
instagram.com/malwinakonopacka